
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 2.54 mm |
| Color | Black |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 24 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 3049
Distributors
pcbx
Unit Price$0.80727
Ext.Price$0.80727
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.80727 | $0.80727 |
| 10 | $0.75754 | $7.57540 |
| 25 | $0.71087 | $17.77175 |
| 50 | $0.66708 | $33.35400 |
| 100 | $0.62598 | $62.59800 |
| 300 | $0.58742 | $176.22600 |
| 500 | $0.55123 | $275.61500 |
| 1000 | $0.51727 | $517.27000 |
| 3000 | $0.48540 | $1456.20000 |
| 5000 | $0.45550 | $2277.50000 |
